همایش روحانیون و هیئت امنای مساجد در بیله سوار برگزار شد

 
 
 
بیله سوار:همایش روحانیون و هیئت امنای مساجدبیله سوار برای استقبال از ماه مبارک رمضان در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی،حجت الاسلام کریم قیاسی امام جمعه بیله سوار در این همایش با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان آنرا فرصتی برای تزکیه نفس و توبه از گناهان دانست.

 وی با تاکید بر مدیریت مساجد توسط هیئت امنا گفت: مساجد باید برای عبادت بندگان و نمازگزاران آماده و پاکیزه نگه داشته شود.

 حجت الاسلام قیاسی به وظیفه خطیر روحانیون اشاره کرد و بر برگزاری کلاسهای تفسیر قرآن، محافل انس با قرآن در مساجد تاکید کرد و افزود: یقینا یکی از رسالت‌های روحانیت در این برهه از زمان این است که در ماه مبارک رمضان با تبلیغ درست فضای معنوی را در جامعه ایجاد و نیز خدمت به اسلام و مردم را مهیا سازند.

 وی با اشاره به استفاده از ظرفیت این ماه مبارک و تاثیر گذاری آن در بین مردم خاطر نشان کرد: روحانیون و مبلغین باید در شب های ماه مبارک رمضان، حضور اقشار مختلف مردم در مساجد را فرصتی مغتنمی بداند و با رعایت اصل اختصار مطالب مورد بحث خود را کم و مفید به مخاطبین منتقل کنند تا بدون ایجاد خستگی باعث انتقال مطلب به مخاطب شوند.

 وی اظهار داشت: روحانیت باید نسل جدید را با دستاوردهای انقلاب اسلامی آشنا و زمینه جذب جوانان را برای استقبال از مهمانی خدا در ایام ماه مبارک رمضان فراهم سازند.

 در ادامه حجت الاسلام شامل رحیم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیله سوار در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا فضای مساجد و تکایا را برای حضور مؤمنین و مؤمنات برای عبادت خداوند آماده کنیم.

 وی افزود: بشر امروز باید به صورت علمی و دینی زندگی کند و بهترین روش زندگی کردن را قرآن کریم به ما آموخته است زیرا کتاب قرآن نوری است که از وجود خداوند نورانی است و با عظمت بر کامل ترین انسان ها نازل شده است.

 وی وظیفه همه خادمین به مساجد را در قبال هجمه های فرهنگی دشمنان خیلی سنگین خواند و تصریح کرد: مسئولیت همه ما برای دفاع در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان بسیار زیاد است و با برنامه ریزی دقیق و ظریف بتوانیم جوانان را به مساجد جذب کنیم.

 گفتنی است، در این همایش که در محل دفتر امام جمعه بیله سوار برگزار شد، روحانیون و هیئت امناء مساجد آمادگی خود را برای همکاری با اداره تبلیغات اسلامی در برگزاری باشکوه برنامه های فرهنگی و دینی در ماه رمضان اعلام کردند.

/ 0 نظر / 14 بازدید