فراخوان دوره آموزشی مفاهیم قرآن کریم اعلام شد ا

 

فراخوان دوره آموزشی مفاهیم قرآن کریم اعلام شد ا همزمان با روز اول دهه فجر انقلاب اسلامی فراخوان مرحله مقدماتی دوره آموزشی مفاهیم قرآن کریم اعلام شد.

امامعلی اسدی، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهید علایی در گفتگو با خبرنگار شبستان در اردبیل، هدف از اجرای این دوره را آشنایی و درک بهتر مفاهیم و معانی قرآنی عنوان و اظهار داشت: با شناخت مفاهیم قرآنی می توان از برنامه ها و راهکارهای زندگی سالم که در قرآن کریم آمده است، بهره مند شد.


اسدی، تقویت انس با قرآن، علاقه به قرائت مستمر، آشنایی با قواعد مهم و پرکاربرد و صرف و نحو زبان قرآن، توانایی بهره‏گیری از پیام ‏های قرآن در زندگی و شناخت و هدایت استعدادهای خاص در قرائت، از اهداف دیگر آموزش این دوره اعلام کرد.


وی با بیان اینکه قرآن کاملترین وجامع ترین کتاب آسمانی است که برای هدایت و راهنمایی بشر برپیامبر نازل شده است، تصریح کرد: در طول تاریخ شبهات فراوانی به قرآن وارد کردند تا از این طریق بخواهند این کتاب آسمانی را محو کنند؛ اما هرگز موفق نشدند، زیرا قرآن از منطق بسیار قوی برخوردار است و در برابر شبهه افکنی‌ها می‌ایستد.


مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهید علایی ادامه داد: قرآن در ابتدای نزول باشرک وکفر به مبارزه پرداخت قرآن برای جهالت زدایی و نجات بشریت ازظلمت بر پیامبر نازل شده که امام علی (ع) درنهج البلاغه به این معنا اشاره می کند و می فرماید: هرموقع ظلمت، تاریکی و فتنه ها در جامعه پیدا شد شما به قرآن پناه ببرید چرا که قرآن نجات بخش است.


اسدی، سن 15 الی 35 سال، تحصیلات پایان دوره راهنمایی و توانایی روانخوانی قرآن کریم را از شرایط شرکت کنندگان در این دوره آموزش برشمرد و بیان داشت: این دوره آموزش در دو بخش خواهران و برادران برگزار می شود.


لازم به ذکر است، در این دوره آموزشی کتاب های آموزش مفاهیم قرآن استاد وکیل جلدهای 1 تا 3 به مدت 36 ساعت تدریس می شود.


گفتنی است، شرکت کنندگان در این دوره آموزشی بعد از گذراندن امتحان و موفقیت در آن از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور گواهینامه قبولی دریافت خواهند نمود.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید