جوانان چه می خواهند

جوانان چه می خواهند

جوانان به لحاظ داشتن فطرت پاک و آلوده نبودن به امیال دنیوی در پذیرفتن حق آماده تر از سایر اقشار جامعه هستند ، ما اگر زبان جوانان را بفهمیم و باشیوه های درست با آنها برخورد نماییم قطعاً حق پذیری و در مسیر تربیت درست قرار خواهند گرفت . جوانان به دلیل شخصیت پیچیده و احساسات لطیفی که دارند از شرایط  ویژه ای برخوردارمی باشند بنابراین مربیان و مسئولین محترم باید جوانان را به خوبی شناسایی کرده و با  خواسته های فراوان آنان که معمولاً با خواسته های دیگران تفاوت دارند آشنا شده و به آنان احترام قائل شوند باید به دنیای پر رمز و راز جوانان راه یافته و با آنان همدرد و همدل شده و به آنها مهر ورزیده شود . جوانان یکی از قدرتمند ترین و آماده ترین اقشار جامعه اسلامی ما را تشکیل داده و از خلاقیت ها و استعدادهای بالایی برخوردارند به همین جهت مشارکت جوانان در بحث توسعه سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و محور قراردادن آنها در این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است . ما معتقدیم توسعه ی سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بدون حضور و مشارکت فراگیر جوانان امکان پذیر نیست . در یک کلام جامعه ی موفق، پیشرفته و توسعه یافته با حضور جدی ، صادقانه، دلسوزانه و خالصانه جوانان امکان پذیر است .

نباید مشکلات روحی ، روانی و اجتماعی جوانان بصورت مسکٌنی و مقطعی حل شود .

باید الگوهای سازنده و راه حل های مناسب و ایجاد امیدواری با بحران روحی و روانی واسترس جوانان مقابله کرد واین هم با استعدادهای بالقوه ی آنها بروزوظهور پیدامی کند . مشکلات اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و غرایز جنسی جوانان باید بصورت معقول برطرف شود .

مشکلات فرهنگی و اجتماعی :

بدون شک اخلاق و رفتار که بر جامعه حاکم است بر روح و روان افراد آن جامعه مخصوصاً بر قشر جوان اثر می گذارد ، وقتی جامعه از نظر فرهنگی و ساختارهای اجتماعی دچار تزلزل و پریشانی گردد آحاد آن جامعه هم تحت تاثیر قرار می گیرند فرهنگ یک ملت بیانگر تمدن و تعادل آن ملت است توجه به فرهنگ صحیح و تمدن پیشرو می تواند در پیشرفت افراد جامعه اثر چشم گیر بگذارد .

 

 

مشکلات اقتصادی

اقتصاد با زندگی انسان ارتباط  تنگاتنگ  دارد  اقتصاد گرچه به تنهایی هدف   محسوب   نمی گردد . ولیکن بر تمام عوامل اثر گذار دیگر اثر گذار مستقیم داشته و آنها را تحت تأثیر قرار می دهد . وقتی که وضع جامعه از نظر اقتصادی وخیم شود راههای پیشرفت طبیعتاً مسدود     می شود . در خانواده هایی که از نظر اقتصادی با مشکل مواجه هستند مشکلاتی بروز می کند که مهار آنها نیاز به دقت و وقت بسیار ی است . درصد قابل توجهی از بزهکاری و انحرافات جوانان از ناحیه مشکلات اقتصادی است . اگر دولت بتواند برای جوانان اشتغال صحیح ایجاد نماید جوانان از نگرانی و استرس و بزهکاری و موارد متعدد دیگر نجات پیدا خواهد کرد .

مشکلات جوانان امروز و بحران جنسی

جای این پرسش است که آیا در برابر طبیعت و غریزه چه رفتاری داشته باشیم ؟ آیا طبیعت حاضر است  بخاطر اینکه وضع زندگی ما در دنیای امروز اجازه نمی دهد که برای مثال در شانزده سالگی ازدواج کنیم  ، دوران بلوغ را به تاخیر بیندازد و تا ما فارغ التحصیل نشده ایم ، غریزه جنسی دست از سر ما بر دارد ؟ آیا جوانان حاضرند یک دوره رهبانیت موقّت را طی کنند و خود را سخت تحت فشار و ریاضت قرار دهند تا زمانی که امکانات ازدواج دائم پیدا شود ؟ فرضاً جوانی حاضر گردد رهبانیت موقت را بپذیرد ، آیا طبیعت حاضر است از ایجاد عوارض روانی سهمگین و خطرناکی که در اثر ممانعت از اعمال غریزه جنسی پیدا می شود . و روان کاوی امروز از روی آنها پرده برداشته است ، صرف نظر کنند ؟ دو راه بیشتر باقی نمی ماند : نخست اینکه جوانان را به حال خود رها کنیم و هیچ واکنشی از خود نشان ندهیم . به یک پسر اجازه دهیم از صدها دختر کام برگیرد . و به یک دختر اجازه دهیم با دهها پسر رابطه نامشروع داشته باشد . و چندین بار سقط جنین کند ؛ یعنی عملاً کمونیسم جنسی را بپذیریم و چون به پسر و دختر (بطور مساوی ) اجازه   داده ایم ، روح اعلامیه حقوق بشر را به اجرا گذاشته ایم زیرا روح اعلامیه حقوق بشر ، از نظر بسیاری کوته فکران ، این است که زن و مرد ، اگر بناست سقوط کنند ، دوش به دوش یکدیگر و بازو به بازوی هم و در نهایت ( بطور مساوی سقوط کنند ) آیا این چنین دختران و پسرانی با چنین روابط غیر مشروع فراوان و بی شمار در دوران تحصیل پس از ازدواج دائم ، مرد زندگی و زن خانواده خواهند بود .

راه دوم ازدواج موقت است که در درجه اول ، زن را محدود می کند تا در آن واحد زن دو نفر نباشد . بدیهی است که محدود شدن زن ، مستلزم محدود شدن مرد نیز خواه و ناخواه هست . وقتی که هر زنی به مرد معینی اختصاص پیدا کند ، قهراً هر مرد هم به زن معینی اختصاص پیدا می کند مگر آنکه تعداد یک جنس بیشتر باشد .

بدین ترتیب پسر و دختر دوران تحصیل خود را می گذرانند بدن آنکه رهبانیت موقت و عوارض آن را تحمل کرده باشند و بدون آنکه در ورطه کمونیسم جنسی افتاده باشد .

 

پیام جوانان

1- جوانان از تحقیر شدن متنفرند0

2- جوانان دارای روحیه شجاعت و غیرتند 0

3- جوانان دارای حس کنجکاوی و نیرومندی هستند 0

4 جوانان دارای علایق و سلیقه ها وگرایشات و خواسته های گوناگون پیچیده هستند .

5- جوانان آرمان خواه و اصولگرا هستند .

6- جوانان حرفی را به راحتی قبول نمی کنند .

7- جوانان غالباً بی قرار و نا آرام و دوست دارند اطرافیان با آنها هماهنگ شوند .

8- جوانان غالباً ورزش و تفریحات سالم می خواهند .

9- جوانان می خواهند سیاستمداران با آنها روراست باشند .

10- جوانان دین گریز نیستند ریا گریزند .

11-جوانان از ظلم بی عدالتی رنج می برند .

12- حقوق جوانان در قانون اساسی شفاف باشد.

 

نویسنده : حجت الاسلام حاج عسگر جاوید

/ 0 نظر / 3 بازدید