حجاب مصونیت از گناه است نه محدودیت

حجاب مصونیت از گناه است نه محدودیت  

 
 
 
بیله سوار:امام جمعه بیله سوار گفت:حجاب مصونیت از گناه است نه محدودیت و زن    می تواند با پوشش اسلامی به فعالیت خود در بیرون از منزل و در عرصه های مختلف بپردازد.

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی،حجت‌الاسلام کریم قیاسی در گفتمان دینی عفاف و حجاب که در دبیرستان دخترانه ام البنین برگزار شد، گفت: شما با حجاب و پوشش خود کاخ بزرگ ظلم و ستم و بیدادگری را به لرزه در می آورید، همانگونه که حضرت زینب (س) پس از شهادت امام حسین(ع) و به اسارت رفتن خاندان و همراهان امام(ع) با حفظ کامل پوشش خود درجمع سرداران بنی امیه کاخ ظلم و بیدادگری یزید را از هم پاشید.

امام جمعه بیله سوار خاطرنشان کرد:حجاب پوشش مناسب و بازدارنده برای نگاه نامحرم است و اگر کسی حجاب و پوشش اسلامی رعایت نکند وارد گناه و معصیت الهی می‌شود.

وی افزود:حجاب مصونیت از گناه است نه محدودیت و زن می تواند با پوشش کامل اسلامی به فعالیت و تلاش بیرون ازمنزل بپردازد و دو شادوش مردان و همسران خود در عرصه های مختلف فعالیت کند.

حجت الاسلام قیاسی خاطر نشان کرد: یکی از ظرایف فرهنگ اسلامی که موجب استحکام و گرمی خانواده می­ شود و مانع رشد فساد و تباهی جامعه شده و جریان زندگی بشر را در مسیر اصلی خود قرار می­دهد،پوشش اسلامی است.

امام جمعه بیله سوار به آثار بی‌حجابی و بدحجابی در دنیا و آخرت اشاره کرد و اظهار داشت: سقوط شخصیت،تزلزل خانواده، عقده‌مند کردن، تکذیب آیات الهی، احساس پوچی، ایجاد غفلت و عقاب آخرت از جمله پیامدهای بی‌حجابی است.

این مسئول در پایان سخنان خود یادآور شد:همان‎گونه که حجاب و پوشش ظاهری، لزوماً به معنای برخورداری از همه‌ مراتب عفاف نیست، عفاف بدون رعایت پوشش ظاهری نیز قابل تصور نیست.

انتهای پیام/

/ 0 نظر / 16 بازدید