ستاد اوقات فراغت دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل تشکیل شد

 ستاد اوقات فراغت دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل تشکیل شد ا

ستاد اوقات فراغت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل صبح امروز با هدف برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان اعضای کانون ها تشکیل شد.

 

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی نادر سقاء، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل صبح امروز( 28 فروردین) در جلسه هماهنگی تشکیل این ستاد در استان، هدف از برگزاری این جلسه را بررسی نقاط ضعف و قوت برنامه ها و فعالیت های اوقات فراغت سال 91و همچنین اعلام برنامه های پیشنهادی واحدهای دبیرخانه پیرامون اوقات فراغت بیان کرد.


وی ضمن مهم دانستن اجرایی شدن طرح های استانی ارسالی و رفع نقاط ضعف سال گذشته و ایجاد آمادگی لازم برای ورود به ایام اوقات فراغت و شرکت در جشنواره های کشوری، همت بیشتر همکاران را خواستار شد و افزود: نتایج بدست آمده از دیدار منتخبین کانون های فرهنگی هنری مساجد با ریاست محترم جمهوری موجبات دلگرمی و ارتقاء سطح فعالیت های کمی و کیفی کانون های مساجد کشور را در بر داشته است.


سقاء با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری جهت ایجاد روحیه نشاط و امید در عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان از برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فاخر فرهنگی در این راستا خبر داد و بیان داشت: علی رغم کمبود اعتبارات فرهنگی استان، ما سعی خواهیم کرد برنامه های تاثیرگذار و با ارزشی را برای اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد برنامه ریزی و اجرا کنیم.


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل همچنین از تقارن ماه های شعبان و رمضان با ایام اوقات فراغت از افزایش اعتبارات بزرگداشت مناسبت های مذهبی و نیز تمهیدات لازم برای شرکت در نمایشگاه کتاب تهران، جوایز مسابقه قرآنی 1446 و برنامه های اردوهای اندیشه های آسمانی و نخبگان هنری خبر داد.


در ادامه این جلسه امامعلی اسدی، کارشناس امور کتابخانه ها و خدمات عمومی نیز تخصیص اعتبار لازم برای امر وبلاگ نویسی و سایت فرهنگ روستا ، مسجد بلاگ و خانه های فرهنگ دیجیتال را ضروری خواند و گفت: تابلوهای ساخته نشده و فرسوده کانون های فرهنگی هنری قبل از فرارسیدن ایام اوقات فراغت آماده شود و بودجه کتابخانه ها بطور جداگانه در نظر گرفته شود و نرم افزارهای مهر مساجد نیز به طور تفکیکی در اختیار کتابخانه های کانونها قرار گیرد تا زمینه لازم برای بهره مندی کانون های فرهنگی هنری استان فراهم گردد.


فرشاد موفق کارشناس ساماندهی و نظارت دبیرخانه نیز در سخنانی ایجاد شور و نشاط، ارتقاء معرفت و بصیرت، تقویت روحیه همکاری، تعلم پذیری و اعتماد به نفس و تقویت انگیزه را از اهداف برنامه ها و فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت دانست و اجرای کلاس های اخلاق اسلامی، تشکیل گروه های هنری، تولید محصولات فرهنگی و تدوین خاطرات بچه های کانون، جلسات نقد و بررسی کتاب و تشکیل کلاس های قرآنی، هنری، ادبی، علمی و انجام مشاوره های مهارتی و ایجاد نظم و انضباط سازمانی و فردی در کانون را ازجمله برنامه های تاثیرگذار در تعالی فکری و روحی اعضای کانون ها عنوان کرد.


موفق شناسایی و بکارگیری مربیان و اساتید متناسب با عناوین فعالیت ها و برنامه ها در زمینه های مختلف قرآنی، عقیدتی، فرهنگی و هنری با رعایت اصل روحانی محوری و تعامل سازنده با هیئت امنای مساجد و رعایت تفکیک جنسیتی را مهم ارزیابی نموده و بر تعمیق مبانی دینی، اخلاقی نوجوانان و جوانان و ایجاد زمینه مناسب برای جذب افراد بیشتر تاکید کرد.


در پایان این جلسه حسن مهدوی کارشناس فرهنگی و هنری دبیرخانه از ایجاد ساز و کار لازم و بیشتر برای ارتباط هرچه بیشتر با کانون های شهرستان ها خصوصاً کانون های روستایی، شهری و مرزی در سال جدید خبر داد و گفت: بازدید میدانی از فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و حضور در برنامه ها در کیفیت بخشی و تاثیرگذاری برنامه ها تاثیر بیشتری دارد.


مهدوی در پایان سخنان خود با اشاره به ساماندهی گروه های هنری و نشریات تجربی و همکاری با بنیادهای مهدویت، الغدیر، نهج البلاغه، نماز و ... و ساماندهی گروه های ورزشی و همکاری بیش از پیش با نیروی مقاومت بسیج، ادامه داد: اوقات فراغت امسال با رویکرد هویت بخشی دینی و انقلابی در نوجوانان و جوانان برنامه ریزی و اجرا می شود.

/ 0 نظر / 11 بازدید