هر حاکمیتی که عهد و پیمان خود را نادیده بگیرد با شکست روبرو می شود

 
 
 
 
بیله سوار:امام جمعه بیله سوار با دعوت از مردم به تقوای الهی گفت:هرحاکمیتی که عهد و پیمان خود را با مردم نادیده بگیرد قطعاً با شکستی سهمگین روبرو می‌شود.

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی، حجت‌الاسلام کریم قیاسی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: سالها بود که رتبه ما در پرداخت زکات پایین بود ولی به کمک کمیته امداد و ریش سفیدان و روحانیون سال گذشته یک میلیارد و سیصد میلیون تومان زکات جمع آوری شد و میانگین رتبه مقام سوم را کسب کردیم  و انتظار می رود با توجه به قطب کشاورزی بودن این منطقه رتبه اول را بیله سوار در این سال به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به حوادث تلخ و عبرت‌آموز کشور مصر و حکومت مرسی و تلاش اخوان‌المسلمین برای درست جلوه کردن افکار و اندیشه‌های دینی و مکتبی، اظهار داشت: قطعاً این شکست برای همه دولت‌ها و ملت‌ها درس عبرتی تاریخی است.

وی خاطرنشان کرد: هر حاکمیتی که عهد و پیمان خود را با مردم نادیده بگیرد و یا نسبت به آنها پشت کند، قطعاً با شکستی سهمگین روبرو می‌شود.

امام جمعه بیله‌سوار تصریح کرد: علت برکناری مرسی اشتباه و خطاهایی بود که از طرف دولت او انجام شد و اخوان‌المسلمین و مرسی سیاست خود را بر مبنای ابهام و تردید بنا نهادند که این عاقبت خوشی نداشت.

قیاسی گفت: رئیس جمهور مخلوع مصر بدون توجه به خواسته‌های مردم، کشور را اداره می‌کرد و همین امر سبب شد تا هفت میلیون مصری به حکومت مرسی اعتراض کنند و هیچ اقدامی از طرف دولت در یک سال اخیر شفافیت خاص و لازم را نداشت.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمامی مسلمانان، تبریک گفت و اظهار داشت: روزه یکی از ارکان اساسی دین اسلام محسوب می‌شود که همه باید این واجب دینی را به جا آورند.

امام جمعه بیله‌سوار در پایان سخنان خود مردم را به رعایت تقوی الهی و خودداری از گناهان، دعوت کرد و اذعان داشت: خداوند فلسفه و حکمت وجوب روزه ماه رمضان را در رسیدن به مرحله تقوا و پرهیزگاری بیان فرموده است، بنابراین می‌توان از طریق روزه‌داری به تقوی الهی دست پیدا کرد.

قیاسی به 14 تیر ماه روز قلم  اشاره کرد و افزود: خداونددر قران به قلم سوگند خورده است و تمام حقایق الهی به واسطه قلم در اختیار ما قرار گرفته است و خداوند با قران و قلم فضایل خود را تعلیم داده است.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید