سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل

سرپرست  دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل معرفی شد

سرپرست  دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل با حضور مسئولانی از ستاد عالی و مسئولان استانی معرفی شد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از اردبیل، منصور شرفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل عصر امروز( 8 بهمن) در مراسم تودیع و معارفه مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل  ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد از وظیفه سنگینی برخوردار است زیرا در عصر کنونی مساجد و کانون های فرهنگی هنری به عنوان جبهه فرهنگی جامعه اسلامی است.

وی افزود: این جبهه فرهنگی از اول انقلاب به خصوص بعد از 8 سال دفاع مقدس مستحکم تر شده و نیروهایی را پرورش داده که پاسدار ارزش ها و آرمان های انقلاب بوده است.

 شرفی با بیان این مطلب که رزمندگان از سنگر مساجد راهی جبهه های حق علیه باطل شده اند، افزود: تمام تلاش ما باید در این راستا باشد که این سنگرها تقویت شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این نکته که کانون های مساجد استان اردبیل به عنوان یکی از مسئولین برگزاری ستاد دهه فجر انتخاب شده است، تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید تمام تلاش خود را در جهت هرچه مطلوب برگزار کردن برنامه های این دهه انجام دهند.

وی تصریح کرد: هدف از ایجاد کانون های فرهنگی هنری مساجد جذب مردم بویژه جوانان به مساجد، احیای کارکردهای مختلف مساجد، ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) و مبارزه با تهاجم فرهنگی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: مساجد باید تمام همت خود را به تجهیز مادی و معنوی معطوف کنند و با به‌کارگیری تمامی امکانات فناوری روز دنیا در مقابل تهدیدات نرم دشمن همچون سنگری استوار و محکم باقی بمانند، که خوشبختانه این مهم در بحث کانون های فرهنگی هنری مساجد محقق شده است.

شرفی با بیان اینکه مسجدمحوری از آغاز رسالت پیامبراعظم (ص) آغاز شده و همواره در طول تاریخ با مکتب شیعه همراه بوده است، افزود: از صدر اسلام تا کنون هیچ قدرتی نتوانسته امت های اسلامی را از مساجد جدا کند.

وی به نقش مساجد در شکل گیری انقلاب و دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: مساجد، پادزهر مناسبی برای معضلات و ناهنجاری های جامعه و بهترین سنگر برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

در پایان این مراسم از زحمات سعید سعادتی با اهدای لوایحی تقدیر شد و آقای نادر سقا به عنوان سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل معرفی شد.

پایان پیام/

/ 0 نظر / 15 بازدید