دوره کتابداری

 
 
 
 

ا

 

دوره آموزش کتابداری، ویژه کتابداران کانون های مساجد برگزار شد ا

دوره آموزش کتابداری، ویژه کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل در شهرستان خلخال برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از اردبیل، نادر سقا، مسئول آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل، صبح امروز (26 مهر) در آغاز این دوره آموزشی، گفت: نقش مهم کتاب و کتابخانه بر هیچ کس پوشیده نیست زیرا کتاب عصاره اندیشه انسان ها و نتیجه پژوهش و تفکرخاصی است که از چندین صافی گذشته است و کتابخانه، سازنده و توسعه دهنده فرهنگ است و از این رو نقشی اساسی و چشمگیر در پویایی فرهنگی و جاودان شدن اندیشه ها دارد.

 

وی افزود: جامعه ای که به کتاب و کتابخانه اهمیت می دهد و در رشد گسترش آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری می کند و به تفکر، پژوهش و تحقیق بها می دهد، فرهنگی پویا و زنده دارد و عکس این قضیه نیز صحت دارد.

 

سقا با اشاره به اینکه کتابخانه های ساده و فاقد فناوری های کارا در دنیای جدید، نمی توانند نقش فرهنگی ایفا کنند و نادیده گرفتن تحولات در تکنولوژی ارتباطات و عدم به کارگیری آنها در انتقال پیام ها و محتوای فرهنگی و هنری مطلوب، ما را در عرصه فرهنگ در حالت انفعالی قرار خواهد داد و شرایط را برای نفوذ پیام ها و محتواهای فرهنگی خارجی آماده می سازد، عنوان کرد: به منظور جلوگیری از این آسیب ها و نارسایی ها، نرم افزار مهر مسجد طراحی شده که طریقه نصب آن توسط برادر داریوش عبدل زاده به کتابداران حاضر در این دوره، آموزش داده خواهد شد.

 

مسئول آموزش و پژوهش ستاد کانون های مساجد استان اردبیل یادآور شد: این دوره آموزشی با حمایت و نظارت بر فعالیت های مراکز فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری کانون تخصصی کتاب خانه ای شهید علایی برگزار شده است و دوره بعدی آموزش کتابداری ( 29 و 30 مهر ) سال جاری در شهرستان مشگین شهر و اردبیل برگزار می شود.


در ادامه این دوره برصام مسئول کتاب خانه مقدماتی و تخصصی شهرستان خلخال به تدریس در خصوص آن چه که یک کتابدار مسجد باید بداند، پرداخت و جلسه پرسش و پاسخ و رفع اشکالات کتابداران، پایان این تدریس بود.

 

در پایان این دوره آموزشی نرم افزار مهر مسجد کانون فرهنگی هنری قائم خلخال نصب و در اختیار کانون مذبور قرار گرفت.


گفتنی است، شرکت کنندگان در این دوره آموزشی به طور رایگان در کتابخانه مرکزی شهرستان خلخال به عضویت درآمدند.

 

پایان پیام/

/ 2 نظر / 57 بازدید
یوسف پاسبان

با سلام و خسته نباشید وبلاگ خوبی داری ممنونم از لطفی که داری به شهیدان علایی من تصادفی وبلاگتون دیدم و میدونم از روستای خودمون هستی ولی متاسفانه نه تونستم بشناسم موفق باشی [گل][گل]

اسدی

با سلام از اینکه خودتان را معرفی نکرده اید ولی بنده حضرتعالی را شناختم خواهشمندیم در جهت کمک به چاپ کتاب فولاد درخصوص سردار علایی مارا از نظرات و خاطرات خود کمک فرمایید