گزيده ای از ژيام مقام معظم رهبری در آغاز سال ۸۶

 

سال اتحاد ملی ، انسجام اسلامی

  گزیده ای از پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال 1386 شمسی

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب والابصار ، یا مدبر اللیل والنهار ، یا محول الحول و الاحوال ، حول حالنا الی احسن الحال الهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی

عید نوروز و فرا رسیدن سال نوشمسی را به همه ی هم میهنان عزیزمان تبریک عرض می کنم ، همچنین به    همه ی ایرانیان درسراسر عالم ودر هر جای دنیا که زندگی می کنند ، ونیز به همه یملتهایی که نوروز را گرامی می دارند . به طور خاص تبریک عرض می کنم به خانواده های معظم شهیدان عزیزمان وبه  جانبازان و خانواده هایشان وبه همه ی ایثارگران و فعالان عرصه ی حیات ملت ایران .

 عید نوروز ، سر آغاز طراوت طبیعت و جوان شدن جهان و تازه شدن فضای زندگی طبیعی انسان است و چه نیکوست که همراه با طراوت جهان ، جان و دل انسان هم طراوت پیدا کند ، طراوت جان ودل با ذکر خدا ، با درخواست کمک از پروردگار ، با رویاندن نهال خیرخواهی و نیکو خواهی برای همه ی برادران و خواهران و برای همه بشریت . رسم نوروز در درون خود زیبایی های زیادی را دارد ، علاوه بر اینکه در هر نقطه ؛ ایرانیان این لحظه  ی تحویل را با نام خدا و با درخواست تحول اساسی در زندگی شان آغاز می کنند . یکی از زیباترین رسمهای موجود در   عید نوروز ، رسم دید و بازدید و صله ی ارحام و مستحکم کردن روابط و پیوندهای عاطفی میان افراد جامعه  است . ملت ما باید هوشیار باشد . تلاش برای سازندگی کشور و عمده تر و مهمتر از آن ، تلاش برای اتحاد کلمه و یکپارچگی ملی و اتحاد امت اسلامی ادامه یابد . عاقلانه ، هوشیارانه ، خردمندانه ومدبرانه بایستی این اتحاد را حفظ کرد و روزبه روز تقویت کرد . من به همین جهت به مسأله ی اتحاد کلمه ی ملتمان اهمیت می دهم . وبه نظر من امسال ، سال « اتحاد ملی و انسجام اسلامی » است ، یعنی در درون ملت ما اتحاد کلمه ی همه ی آحاد ملت و قومیتهای گوناگون و مذاهب گوناگون و اصناف گوناگون ملی ؛ ودر سطح بین المللی ، انسجام میان همه ی مسلمانان و روابط برادرانه ی میان آحاد امت اسلامی از مذاهب گوناگون و وحدت کلمه ی آنها . امروز عظمت اسلام هم وابسته به استقلال ملتها و عزم راسخ ملتهاست و ملت مسلمان ایران در این راه تاکنون بحمدالله پرچمدار بوده است و پرچمدار هم خواهد بود . از خداوند متعال برای روح ملکوتی امام بزرگوارمان که این راه را به روی ما گشود ، طلب آمرزش و تعالی درجات می کنیم و امیدوارم ملت ایران در این راه موفق و مؤید باشند .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 (1)

/ 0 نظر / 4 بازدید