مسجد کانون بیداری وپایداری اسلامی

 مسجد کانون بیداری وپایداری اسلامی
 
هیجده اسفند ماه سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی و هنری مساجد ، روز فرخنده ای است که در گامی مهم و اساسی مسجد برای جذب و هدایت و ارتقاء دانش سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی جامعه انتخاب شد .
 
 
 
 
مسجد مظهر شکوه اسلام و خانه خدا در زمین ، مرکز وحی و منبع فیوضات معنوی است که همچون یاقوتی زرین بر نگین شهرها نشسته است و آنگاه که صدای رسای اذان از بلندای مناره های لاجوردین همه را بسوی خدا فرا می خواند ، زنان و مردان ولایتمدار همچون رودی زلال بسوی خدا سرازیر می شوند و چون قطره های آب به همدیگر می پیوندند تا دریایی از اتحاد اسلامی را به نمایش بگذارند و هماهنگ با یکدیگر سرود توحید را زمزمه کنند .

مسجد پایگاه یکپارچگی مسلمانان نه تنها منشاء نور و هدایت زمینیان است بلکه برای اهل آسمان نیز همچون ستاره ای فروزان می درخشد ؛ پیر و جوان ، توانگر و ناتوان ، زن و مرد چون به مسجد می رسند ، همه در مهمانی خدا از عناوین تهی می شوند تا زندگی مادی ، رنگ و بوی معنویت بگیرد و در سایه سار مهمانی خدا بر خویشتن خویش نظر افکنند و با تأمل و تفکر ارزش و رسالت خویش را باز شناسند .

پژوهش های تاریخی نشان می دهد که معابد همواره با انسان همزاد و همراه بوده است و شاید بهمین دلیل باشد که در کلام معصومین (ع) مسجد آشیانه و پناهگاه مومن معرفی شده است و مساجد بهترین پناهگاهی است تا انسان مومن با زمزمه و ترنم نام مبارک معبود از دغدغه ها و اضطراب های زندگی زمینی فاصله می گیرد وعده خداوند یعنی الا بذکر الله تطمئن القلوب محقق می شود . و در آینه ای دیگر مسجد نماد بیداری اسلامی است که با فراخوانی پیوسته ی مسلمانان به نماز روح جمع گرایی ، انعطاف و نظم پذیری را تقویت می نماید .

و هیجده اسفند ماه سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی و هنری مساجد ، روز فرخنده ای است که در گامی مهم و اساسی مسجد برای جذب و هدایت و ارتقاء دانش سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی جامعه انتخاب شد .

تنوع برنامه ها با محوریت قرآن و گستردگی و جامع نگری در اجرای برنامه های معارفی و آموزه های اسلامی باعث شده است تا چهره ای قابل قبول و عملکردی مثبت را از کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان شاهد باشیم .

بهمین مناسبت شایسته است از تمامی مسئولین ستاد دبیرخانه اعم از ائمه معزز جماعت ، مسئولین محترم ، هیأت امناء مساجد ، مدیران سختکوش و کارکنان فعال کانونهای فرهنگی و هنری مساجد که بدون چشم داشت مادی تنها برای رضای خداوند تلاش می کنند تقدیر و تشکر نماییم .

امیدواریم با عنایت ویژه حضرت ولیعصر (ع) فرجه الشریف خداوند در دنیا ما را همنشین مسجد و مسجد را در آخرت شفیع همه ما و همه خدمتگزاران قرار دهد .
 
 
مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید علایی
 
/ 0 نظر / 10 بازدید